Seniorzy z Klubu Seniora Caritas „Pod Magnolią” wezmą udział w „Senioraliach” organizowanych przez Urząd Miasta Bielska-Białej. Zapraszamy wszystkich seniorów, którzy chcą zapoznać się z ofertą Klubu i spotkać nowych przyjaciół do parku Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury w piątek 7 lipca między godz. 10.00 a 15.00.

Klub Seniora „Pod Magnolią”

został założony przez Fundację Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej w kwietniu 2017 roku. Siedziba Klubu znajduje się w pięknej, stylowej willi przy ul. Wyspiańskiego 33. Klub jest miejscem, gdzie spotykają się Seniorzy, którzy chcą być aktywni i poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

Klubowicze wybierają interesujące ich tematy i uczestniczą w wielu spotkaniach i warsztatach. Prowadzone są zajęcia komputerowe, rekreacyjno-sportowe, warsztaty plastyczne, zajęcia kulinarne, psychologiczne spotkania integracyjne, pogadanki z lekarzami różnych specjalności oraz spotkania pod nazwą „Muzyka, teatr, książka, film”. Zorganizowano wyjście na spektakl do teatru. W ramach bloku „Bezpieczny Senior” odbywają się spotkania z prawnikiem, doradcą finansowym, ratownikiem medycznym, policjantem i strażakiem. Seniorzy-Klubowicze uczestniczą w wycieczkach, spotkaniach integracyjnych oraz w innych wydarzeniach organizowanych w naszym mieście.

Zajęcia prowadzone są w ramach Projektów z ASOS i FIO.

Klub Seniora Caritas „Pod Magnolią” jest alternatywą na ciekawe spędzanie wolnego czasu, zawiązanie nowych znajomości i przyjaźni. Przy dobrej kawie i sporządzonych przez samych klubowiczów smakołykach miło porozmawiać o życiu i podzielić się odrobiną siebie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach.