W piątek 17 listopada o godz. 18:00 Górale po raz kolejny w sezonie Nice 1 Ligi  zaprezentują się przed kibicami na Stadionie Miejskim! Rywalem będzie Chrobry Głogów. Nie będzie to jednak zwykły mecz! Przy wejściu na stadion i w czasie przerwy, kibice będą mogli spotkać wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas, którzy będą kwestować do puszek na rzecz Klubu dla Osób Niepełnosprawnych w Radziechowach.

W 2016 roku, Caritas otrzymała w użyczenie od Parafii św. Marcina w Radziechowach, Dom Rekolekcyjno-Pielgrzymkowy z przeznaczeniem na otwarcie Domu Dziennego Pobytu. Od roku staramy się uruchomić placówkę, która oczekiwana jest przez rodziny z osobami niepełnosprawnymi, które ukończyły już edukację „w szkołach życia” i nie kwalifikują się do Warsztatów Terapii oraz innych tego typu placówek.

Uruchomienie Klubu wiąże się z kosztami adaptacji budynku, zakupu wyposażenia, zatrudnienia specjalistycznej kadry. Dzięki współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy w Żywcu, staramy się o pozyskanie środków na prowadzenie placówki ze środków Urzędu Marszałkowskiego, ale otrzymamy je dopiero w drugim kwartale przyszłego roku. Jednakże, ze względu na sygnalizowaną społecznie, pilną konieczność istnienia placówki, dom zamierzamy otworzyć jeszcze w tym roku.

Polecamy zatem ofiarności kibiców tę kwestę. Natomiast wszystkich Państwa, którzy nie byli jeszcze na stadionie Miejskim w Bielsku-Białej zapraszamy na mecz i do kibicowania naszym Góralom.

Informacja o meczu i biletach