26 kwietnia br. w Klubie Seniora Caritas „Na Obszarach”  odbyły się warsztaty kulinarno-dietetyczne w ramach projektu „Starość? Nie mamy na to czasu!” dofinansowywanego ze środków Miasta Bielsko-Biała.

W części teoretycznej warsztatów prelegent, pan Patryk, omówił piramidę zdrowego żywienia z wyszczególnieniem udziału warzyw i owoców w naszej diecie. Poruszone zostały kwestie związane z wolnymi rodnikami oraz antyutleniaczami naturalnego pochodzenia, występującymi w warzywach i owocach.

W części praktycznej było smacznie, zdrowo i aromatycznie. Zaprezentowano, jak z omawianych wcześniej produktów, przygotować różne rodzaje kolorowych sałatek. Cieszące oczy sałatki można włączyć do codziennej diety, co pozwoli na zachowanie prozdrowotnego profilu posiłków.

Warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem zwłaszcza Seniorek. Zapraszamy na kolejne spotkania w Klubie Seniora.