Materiały do 16. edycji zbiórki żywności TAK! POMAGAM! będzie można odbierać w biurze Caritas 21 lub 22 marca (czwartek lub piątek) w godz. od 9.00  do 13.00.

Zbiórka odbędzie się 29 i 30 marca br. (piątek i sobota). Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze, itp.

Dary przyjmują Wolontariusze Caritas: Członkowie Parafialnych Zespołów Charytatywnych i Szkolnych Kół Caritas.

Podczas ostatniej 15. edycji akcji w grudniu ubiegłego roku, 838 Wolontariuszy Caritas zebrało 17.829,30 kg produktów żywnościowych, z których przygotowano ponad 2 tysiące paczek świątecznych. Paczki trafiły do 3138 najbardziej potrzebujących osób – dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Produkty przeznaczone są również na potrzeby placówek charytatywnych w diecezji.