Dnia 7 marca b.r. został zorganizowany Wielkopostny Dzień Skupienia dla Parafialnych Zespołów Caritas, na który przybyło wielu wolontariuszy pracujących przy parafiach naszej Diecezji. Uczestnicy spotkali się w odnowionym budynku Jubileuszowego Centrum Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Lipniku. Oprócz członków Parafialnych Zespołów Caritas w spotkaniu brali udział ks. Dyrektor Robert Kurpios oraz Koordynator Wolontariatu Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, ks. Tomasz Niedziela.

Dzień Skupienia wypełniony był modlitwą, rozważaniem Męki Jezusa przez nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz konferencją, którą wygłosił ks. Dyrektor. Zawarł w niej swoje doświadczenia z dotychczasowej pracy jako Dyrektor Caritas oraz udzielił cennych wskazówek dla każdej osoby pracującej jako wolontariusz pomagający potrzebującym.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia. Organizatorzy zadbali również o wolontariuszy częstując ich smacznym obiadem z kuchni „Chochla”, która działa w tutejszym ośrodku. W trakcie spotkania miał miejsce również panel dyskusyjny, w którym wolontariusze mogli uzyskać odpowiedź na szereg zadawanych pytań i podzielić się swoimi doświadczeniami z działalności zespołów.

W sprawie planów na najbliższy czas ks. Dyrektor zapewnił o cyklicznych spotkaniach z członkami Parafialnych Zespołów Caritas. Spotkanie zakończyło się koronką do Bożego Miłosierdzia.