W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju i rosnącym zapotrzebowaniem na środki dezynfekcyjne i ochrony osobistej, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej w odpowiedzi na prośbę o pomoc, przekazała Śląskiemu Centrum Opieki wsparcie materialne. Placówce została przekazana żywność oraz woda mineralna.
Ośrodek powstał z myślą o pacjentach ze schorzeniami geriatrycznymi i psychogeriatrycznymi oraz dla osób, które na skutek wypadku, czy udaru nie są w stanie samodzielnie egzystować i potrzebują całodobowej profesjonalnej opieki i terapii. To miejsce stałego pobytu, gdzie chorzy mają zapewnioną pielęgnację i leczenie na najwyższym poziomie. Misją placówki jest tworzenie
całkiem nowych standardów opieki i leczenia z nastawieniem na OSOBĘ, towarzyszenie jej, wsparcie i bycie razem.
Pacjentom zapewniona jest całodobowa opieka medyczna, codzienna terapia i psychoterapia oraz codzienna fizjoterapia i rehabilitacja geriatryczna.

W tej chwili cały ośrodek objęty jest kwarantanną, z powodu wykrycia zakażenia #koronawirus #COVID19 wśród personelu i pacjentów. Śląskie Centrum Opieki jest w tej chwili zamknięte dla wszystkich odwiedzających. Trwa kwarantanna.
PILNIE POTRZEBNI WOLONTARIUSZE DO POMOCY W OŚRODKU!