8 czerwca w Bielsku-Białej wiceminister Stanisław Szwed wręczył przedstawicielom organizacji pozarządowych w tym Klubom Seniora Caritas promesy gwarantujące środki z rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) edycja 2020.

– Dzięki temu możemy wspierać osoby starsze, m.in. poprzez to, że bardziej aktywnie spędzają czas. Dziś to bardzo ważne – jesteśmy w okresie pandemii, wiele osób nie miało możliwości wyjścia z domu; dzięki udziałowi w programie będzie taka możliwośćpowiedział wiceminister Szwed.

Panie Małgorzata Derkacz  i Marzenna Stępniewska-Wołek, prowadzące Kluby Seniora, bardzo  ucieszyły się z przyznanych środków, gdyż umożliwią one dalszą działalność klubów. Seniorzy będą mogli skorzystać z szeregu zajęć i aktywności, które umożliwią większą integrację tego środowiska oraz pozwolą na konstruktywne spędzenie wolnego czasu.