Dzban Św. Jana Kantego 2017-03-27T23:10:55+00:00

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej pragnie uhonorować osoby i instytucje związane z działalnością charytatywną, przyznając nagrodę „Dzban Św. Jana Kantego”.

Cel nagrody

Nagroda Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej „Dzban Św. Jana Kantego” ma na celu docenienie oraz promowanie osób i instytucji związanych z dzia­łalnością na rzecz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Patronat

Biskup Bielsko-Żywiecki Roman Pindel

Burmistrz Miasta Kęty Krzysztof Jan Klęczar

Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach:

• darczyńca
  • współpraca z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej
  • świadectwo (kategoria dla pracowników i wolontariuszy Caritas).

Statuetka

Nagrodą jest statuetka „Dzban Św. Jana Kantego”. Autorką projektu jest Pani Urszula Kuś.
Caritas ogłosiła konkurs na projekt tej nagrody, założeniem którego było przygotowanie prac plastycznych przez osoby, które potrzebują naszej pomocy i wsparcia ale same mogą obdarować wspomagające je osoby czymś pięknym – bogactwem swoich serc przelanym w małe dzieła sztuki.

W konkursie uczestniczyli zatem artyści tworzący swoje prace na warsztatach terapii zajęciowej, w Domach Pomocy Społecznej, szkołach specjalnych, świetlicach środowiskowych, domach seniora etc. W tym roku konkurs wygrała praca Pani Urszuli Kuś – osoby niedowidzącej ze Skoczowa.

Konkurs na projekt może być rozpisywany rokrocznie.

Zgłaszanie kandydatur

Kandydatury prosimy zgłaszać na formularzu, który prosimy złożyć osobiście lub przesłać pocztą na adres biura Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej (ul. Żero­mskiego 5A, 43-300 Bielsko-Biała).

Na zgłoszenia oczekujemy do 7 października 2016 r.

Zgłaszając kandydatów prosimy dyskretnie się upewnić, czy zechcą oni przyjąć nagrodę lub wyróżnienie.

Poniżej wymagane dokumenty.

Nominowani 2016

Nominowani do II. edycji nagrody Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej „Dzban Św. Jana Kantego” w roku 2016:

1. Pani Jadwiga Głąbek, Parafialny Zespół Charytatywny w Parafii Św. Stanisława BM w Starym Bielsku,
  2. Pani Agnieszka Ścieszka, Szkolne Koło Caritas w Zespole Szkół w Pietrzykowicach,
  3. Siostry Serafitki ze Świetlicy Środowiskowej dla Dzieci im. M. Małgorzaty w Oświęcimiu,
  4. Maria Pasternak, Parafialny Zespół Charytatywny w Parafii Wniebowzięcia NMP w Wiśle,
  5. Ksiądz Piotr Sadkiewicz – proboszcz parafii Św. Michała Archanioła w Leśnej,
  6. Pani Janusza Krzyżanowska, Gmina Strumień,
  7. Pan Rudolf Budny, Firma „Polszlif”, Gmina Jasienica,
  8. Pani Irena Papla, Parafialny Zespół Charytatywny w Parafii Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Lipniku,
  9. Państwo Małgorzata i Jerzy Wala, Parafialny Zespół Charytatywny w Parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bystrej Krakowskiej,
  10. Państwo Marta i Antoni Dunat, Parafialny Zespół Charytatywny w Parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bystrej Krakowskiej,
  11. Pani Anna Byrdy, Gmina Szczyrk,
  12. Pani Alodia Hańderek, Parafialny Zespół Charytatywny w Parafii Niepokalanego Serca NMP w Kaniowie, Gmina Bestwina,
  13. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy Parafii św. Bartłomieja w Czańcu.

Laureaci nagrody w roku 2016:

Kategoria Darczyńca: Pan Rudolf Budny, Firma „Polszlif”, Gmina Jasienica.

Kategoria Współpraca: Pani Agnieszka Ścieszka, Szkolne Koło Caritas w Zespole Szkół w Pietrzykowicach.

Kategoria Świadectwo:   Pani Jadwiga Głąbek, Parafialny Zespół Charytatywny w Parafii Św. Stanisława BM w Starym Bielsku.

Nominowani 2015

Nominowani do nagrody Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej „Dzban Św. Jana Kantego” w roku 2015:

1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy Parafii św. Bartłomieja w Czańcu,
  2. Pan Henryk Kania – właściciel ZPM KANIA,
  3. Pan Tadeusz Browiński – prezes Fundacji św. Antoniego (Ustroń),
  4. Pani Bożena Fabia – prezes Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio w Kozach,
  5. Pani Elżbieta Mżyk – działaczka społeczna Jasienicy,
  6. Fundacja Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień „Nadzieja” z Bielska-Białej,
  7. Ksiądz Józef Walusiak – proboszcz Parafii Św. Józefa Robotnika w Janowicach, założyciel i duszpasterz Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja” w Bielsku-Białej,
  8. Pani Helena Musioł – działaczka Społeczna z Brennej,
  9. Parafialny Zespół Charytatywny przy parafii NKPJ w Bystrej Krakowskiej,
  10. Pan Florian Grzybek – prezes  Towarzystwa Charytatywnego im. św. O. Pio w Czechowicach-Dziedzicach.

Laureaci nagrody w roku 2015:

Kategoria Darczyńca: Pan Henryk Kania – właściciel ZPM KANIA.

Kategoria Współpraca: Pan Tadeusz Browiński – prezes Fundacji św. Antoniego (Ustroń).

Kategoria Świadectwo: Pani Helena Musioł – działaczka Społeczna z Brennej.

Kwestionariusz Zgłaszania Kandydatów

Regulamin Nagrody