LISTA SKLEPÓW uczestniczących w 16. zbiórce żywności TAK POMAGAM! 29 i 30 marca 2019r.

Andrychów: Biedronka ul. Krakowska, Tesco ul. Włókniarzy

Bielsko-Biała:

– Biedronka: ul. Partyzantów, ul. Stawowa, ul. Grabowa, ul. Michałowicza, ul. Cieszyńska, ul. Kolista, ul. Mostowa, ul. Żywiecka.
– TESCO: ul. Warszawska, ul. Babiogórska

2-3.12.2022 r.

nr zbiórki: 2022/4121/OR

SMS

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki TAK, POMAGAM! charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt 2,46 z VAT).

Numer zbiórki publicznej:

2022/471/OR – 20. Zbiórka żywności TAK POMAGAM 25-26 marca 2022 r.

Wynik: 11.416,251 kg

2021/2905/OR – 19. Zbiórka żywności TAK POMAGAM 2-3 grudnia 2021 r.

Wynik: 16.875,38 kg

2019/4729/OR – 17. Zbiórka żywności TAK POMAGAM 6-7 grudnia 2019 r.

Wynik: 23.685,37 kg

2019/1104/OR – 16. zbiórka żywności TAK POMAGAM 29-30 marca 2019 r.

Wynik: 14.910,60 kg

Tak. POMAGAM! to ogólnopolska akcja zbiórki artykułów spożywczych przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy prowadzona przez Caritas Polska i Caritas Diecezjalne w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce.

Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze, itp. Zbieramy również środki higieny i utrzymania czystości.

Akcja odbywa się w wybranych marketach sieci Biedronka, Carrefour, Lewiatan, Polo Market, Netto, Kaufland, B1, Lidl i sklepach prywatnych. Każda z sieci odrębnie decyduje czy w obecnej sytuacji epidemiologicznej udostępnia sklepy do przeprowadzenia zbiórki.

Paczka na święta. Święta Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, to szczególny, bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się świętami.

Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają w formie paczek świątecznych poprzez Parafialne Zespoły Caritas do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, osób samotnych i starszych, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Paczki przeznaczone są również na potrzeby placówek charytatywnych w diecezji.

Dary przyjmują Wolontariusze Caritas: Członkowie Parafialnych Zespołów Charytatywnych i Szkolnych Kół Caritas.

Wolontariusze posiadają specjalne personalizowane identyfikatory, ubrani są w koszulki Caritas. Każda grupa ma swojego Opiekuna. W sklepach przystępujących do akcji wywieszone są plakaty informujące o zbiórce i jej terminie. W Diecezji Bielsko-Żywieckiej w zbiórce uczestniczy ponad 500 Wolontariuszy. Zbierają dary w sklepach, przygotowują paczki świąteczne, sporządzają sprawozdania statystyczne dla Caritas Polska.

Tak. Pomagam. Podsumowanie

12 grudnia, 2022|0 Comments

W ramach ogólnopolskiej akcji zbierania żywności Tak. Pomagam, na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostało pozyskane 15,500 tony żywności. Z zebranych zasobów na ten moment wydano już 3000 paczek świątecznych. W akcji udział wzięło 1119 wolontariuszy. Produkty

Podsumowanie zbiórki „Tak, POMAGAM!”

12 kwietnia, 2022|0 Comments

25 i 26 marca b.r. miała miejsce wielkanocna zbiórka żywności zorganizowana przez Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi. Zbiórka została przeprowadzona w wybranych sklepach sieci BIEDRONKA, LIDL, CARREFOUR, KAUFLAND, NETTO oraz LEWIATAN na terenie

Zbiórka „Tak. Pomagam!” już w ten weekend

25 marca, 2022|0 Comments

W ten weekend (25-26 marca 2022 r.) odbywa się 20. edycja zbiórki żywności pod hasłem „Tak. Pomagam!". Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak:

Zakończenie zbiórki „Tak. Pomagam!”

14 grudnia, 2021|0 Comments

3 i 4 grudnia b.r. miała miejsce świąteczna zbiórka żywności zorganizowana przez Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi. Zbiórka została przeprowadzona w wybranych sklepach sieci BIEDRONKA, LIDL, CARREFOUR, KAUFLAND, B1, POLO MARKET, NETTO