Fundacja Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej zaprasza na koncert muzyki gospel Celebrate Gospel!, który odbędzie się 7 grudnia (czwartek) o godz. 18:00 w kościele Św. Maksymiliana w Aleksandrowicach. Wystąpią: Colin Williams & Holy Noiz.

Dochód z biletów-cegiełek w cenie 25 zł przeznaczony będzie na wyposażenie i rozpoczęcie działalności Klubu dla Osób Niepełnosprawnych w Radziechowach.

Bilety do nabycia w biurze Caritas, tel.: 734 176 648 oraz w bielskich parafiach.

Wydarzenie współorganizują: Bielskie Centrum Kultury i Studio Reklamy Doris ze Skoczowa.

 

W 2016 roku, Caritas otrzymała w użyczenie od Parafii św. Marcina w Radziechowach, Dom Rekolekcyjno-Pielgrzymkowy z przeznaczeniem na otwarcie Domu Dziennego Pobytu. Od roku staramy się uruchomić placówkę, która oczekiwana jest przez rodziny z osobami niepełnosprawnymi, które ukończyły już edukację „w szkołach życia” i nie kwalifikują się do Warsztatów Terapii oraz innych tego typu placówek.

Uruchomienie Klubu wiąże się z kosztami adaptacji budynku, zakupu wyposażenia, zatrudnienia specjalistycznej kadry. Dzięki współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy w Żywcu, staramy się o pozyskanie środków na prowadzenie placówki ze środków Urzędu Marszałkowskiego, ale otrzymamy je dopiero w drugim kwartale przyszłego roku. Jednakże, ze względu na sygnalizowaną społecznie, pilną konieczność istnienia placówki, dom zamierzamy otworzyć jeszcze w tym roku.

 

COLIN WILLIAMS HOLY NOIZ CELEBRATE GOSPEL!

to dawka żywiołowej muzyki w wykonaniu artystów, dla których gospel jest prawdziwą pasją i sposobem na życie. Ten polsko – brytyjski projekt tworzy grupa kilkunastu śpiewających oraz grających na instrumentach muzyków. Ukazuje on różnorodność muzyki gospel, sięgającej tradycją początków XIXw a będącej kolebką oraz inspiracją dla wielu nowo powstałych gatunków muzycznych.

Na koncercie usłyszymy zarówno tradycyjne pieśni gospel jak i nowoczesne autorskie kompozycje a wszystko z towarzyszeniem znakomitych instrumentalistów oraz czarnoskórego zespołu wokalnego z Wielkiej Brytanii

Colin Williams ma bogate, ponad 30 letnie doświadczenie w śpiewaniu muzyki gospel. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 3 lat. Mając zaledwie 18 lat był już dyrygentem założonego przez siebie kościelnego chóru gospel. Jego wielka miłość do muzyki doprowadziła go do śpiewania i wspierania wielu chórów i artystów w tym min.: The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir, Jennifer Holliday, Deronda K. Lewis. Colin pracował również dla BBC, przygotowując programy takie jak BBC’s „Songs of Praise” i BBC Radio 2’s „Gospel Train”. Colin prowadził wiele warsztatów gospel w całej Europie min.: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Polsce.

Zespół wokalny to grupa 7 czarnoskórych wokalistów z Wielkiej Brytanii, których łączy wspólna miłość do muzyki. Śpiewają w chórach i zespołach od najmłodszych lat. Towarzyszą chórom jak i wielu rozpoznawalnych artystom na całym świecie. Ich muzyczne wpływy to: Hezekiah Walker, Walter and Edwin Hawkins, Ray Charles, Ed Sheeran, Kierra Sheard, Mali Music, Kirk Franklin to Richard Smallwood. Poprzez wpływy tych artystów rozwijają swoje talenty oraz możliwości wokalne. Miłość do muzyki pozwala podróżować poszczególnym wokalistom do rożnych części Wielkiej Brytanii a nawet świata. Teraz przyszedł czas na dzielenie się to miłością do Gospel w Polsce.

Holy Noiz to grupa sesyjnych muzyków współpracujących ze sobą od kilkunastu lat. Wspólnie występowali na wielu międzynarodowych festiwalach muzyki gospel, akompaniując takim artystom jak m.in.; Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Anna Szarmach, Ewa Uryga, Marek Bałata, Andrzej Lampert, David Daniel, Wayne Ellington, Peter Francis, Brian Fentress. Chociaż wywodzą się z różnych gatunków muzycznych, to właśnie w gospel następuje fuzja tych fascynacji i radość ze wspólnego muzykowania. Zespół na stałe współpracuje i koncertuje z Gabi Gąsior. Skład zespołu: Dorota Zaziąbło – instr. klawiszowe, Robert Zając – gitara, Wojciech Gąsior – gitara basowa, kierownictwo muzyczne, Łukasz Zając – perkusja, Olaf Węgier – saksofon.