Serce ma ten, kto ma je dla drugiego

18 maja br. o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej w Radziechowach reprezentacja Polski siatkarek – Mistrzyń Europy 2003 – 2005 z Izabelą Bełcik, Mileną Rosner, Małgorzatą Niemczyk, Katarzyną Skowrońską, Dorotą Świeniewicz oraz kapitanem Magdaleną Śliwą, spotka się z młodzieżą z terenu całego powiatu żywieckiego. Podczas spotkania „Złotka” zachęcać będą młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu, poprzez uprawianie sportu ze szczególnym naciskiem na piłkę siatkową.

19 maja br. o godz. 18.00 w Twardorzeczce zorganizowany zostanie charytatywny mecz siatkówki: „Złotka dla Fundacji Kuby”. Drużyny wystąpią pod nazwą TEAM Powiatu Żywieckiego oraz TEAM Gminy Lipowa. Trenerami zespołów będą Starosta Żywiecki Andrzej Kalata oraz Wójt Gminy Lipowa Jan Góra. Zespoły wzmocnione zostaną gwiazdami polskiego sportu  i sceny. W trakcie meczu zostaną zlicytowane koszulki z podpisami naszych „Złotek”. Zachęcamy do udziału w licytacji.

Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie Zuzanny Błachut – uczennicy VII klasy Szkoły Podstawowej w Twardorzeczce.

Organizatorem przedsięwzięcia z ramienia Fundacji „Ludzki Gest” jest pochodzący z Radziechów Jerzy Pawlus – laureat tytułu „Zasłużony dla Powiatu Żywieckiego”, trener siatkarek w klubie sportowym ATSE Graz w Austrii. Współorganizatorem powyższych działań jest Powiat Żywiecki.

***

Przypomnijmy, że właśnie w Radziechowach działa od 5 lutego 2018 roku Klub Samopomocy „Pod skrzydłem Anioła”. 

Klub jest formą wsparcia dziennego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu głębokim, które z powodu wieku, choroby bądź niepełnosprawności sprzężonej a przede wszystkim,  które po 25 roku życia nie zakwalifikowały się do żadnej placówki na terenie powiatu Żywieckiego i nie zostały przyjęte do ośrodków dziennego pobytu tj: Środowiskowych Domów Samopomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, itp.

Pomoc realizowana jest w budynku przy parafii św. Marcina w Radziechowach, ul. Plebańska 1, 34-381.

Klub na początku swojej działalności funkcjonuje: 3 x w tygodniu (poniedziałek, wtorek, piątek) w godzinach od 9:00 do 15:00.

Przyjęcie do Klubu odbywa się na podstawie wniosku rodzica lub jego opiekuna prawnego oraz po dokonaniu uzgodnień z Kierownikiem Klubu Samopomocy „Pod skrzydłem Anioła”.