Jak już informowaliśmy 30 października 2019 roku w Bielskim Centrum Kultury o godzinie 18.00 odbędzie się Wielki Koncert Charytatywny „Oczy Etiopii”. Wystąpi Magda Anioł z Zespołem i zaprezentuje nowy, imponujący  projekt muzyczno-sceniczny „Odmawiam”. Organizatorami koncertu są Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Stowarzyszenie „Akademia Nie z Tej Ziemi”. Wydarzenie objęli patronatem honorowym Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz Biskup Diecezji Bielsko-Żywieckiej Roman Pindel. Koncert ma charakter charytatywny. Uzyskane ze sprzedaży biletów środki i inne darowizny celowe zostaną przekazane na leczenie operacyjne chorób oczu ubogich mieszkańców Etiopii. Artystka wystosowała specjalne muzyczne zaproszenie na ten koncert, które można obejrzeć i posłuchać poniżej.

 

Oczy Etiopii

Akcja „Oczy Etiopii”, prowadzona od 10 lat przez bielszczan Państwa Bożenę i Stanisława Kotlarczyków, pozwoliła przywrócić wzrok ponad 3 tysiącom pacjentów.

Władze Miasta Bielska-Białej postanowiły wesprzeć materialnie organizację koncertu, w związku z tym, dochód zostanie w całości przeznaczony na wsparcie akcji. W tym roku planowany jest zakup specjalistycznego mikroskopu do wykonywania operacji oczu.

Zapraszamy do włączenia się w ideę wsparcia finansowego akcji „Oczy Etiopii” oraz serdecznie zapraszamy na koncert.

Wpłaty można dokonać na numer konta Caritas: Bank Pekao 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610 z dopiskiem „Etiopia”.

Bilety cegiełki o wartości 40 zł dostępne w Bielskim Centrum Kultury i biurze Caritas (tel.: 734 176 648, mail: biuro@caritas.bielsko.pl). Można również pytać w parafiach!

Magda Anioł Odmawiam

Magda Anioł to jeden z bardziej rozpoznawalnych głosów polskiej sceny CCM. Po kilkuletniej przerwie wydawniczej wraca z nowym albumem wyjątkowego tria: wokal: Magda Anioł, muzyka: Adam Szewczyk, teksty: Małgorzata Nawrocka.

Utwory na płycie „Odmawiam” są propozycją dla współczesnego słuchacza, aby w inny sposób popatrzył na medytacje tajemnic różańcowych. Ta płyta to Różaniec do słuchania, czas medytacji i wyciszenia zwłaszcza na październikowe wieczory miesiąca różańcowego. Koncert natomiast to wielkie widowisko muzyczno-sceniczne z udziałem aktorów, chóru i zespołu. Do zobaczenia już 30 października 2019 r. w Bielskim Centrum Kultury!

Lista piosenek:

 1. Sonet o Bogu zakochanym
 2. Magnificat
 3.  Nowina
 4. Symeon (posłuchaj na YouTube)
 5. Cisza
 6. Jan
 7. Kana (posłuchaj na YouTube)
 8. Blueszanta dla Wielkiego Rybaka
 9. Jesteś
 10. Baranek
 11. Getsemani
 12. Czy Bóg to wróg? Biczowanie
 13. Korona. Ecce homo
 14.  XI
 15. INRI Blues
 16. Łazarz
 17. Moja niebieska sukienka (posłuchaj na YouTube)
 18. Puste dachy
 19. Ani oko, ani ucho 2
 20. Madonna