Jubileuszowe Centrum Caritas powstało w roku 2002 z myślą o wszystkich, którzy poszukują miejsca do przeżycia kilku dni z dala od codziennego zgiełku. Stanowi ono świetną bazę rekolekcyjno-wypoczynkową i jest otwarte dla każdej grupy zarówno pod opieką duszpasterza, jak i poszukującej możliwości realizacji własnego programu we współpracy z kierownikiem ośrodka.

Obecny remont wynika z konieczności przystosowania obiektu w związku z zastosowaniem obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo, dlatego dom zostanie wyposażony w systemy gaśnicze, oznaczone zostaną drogi ewakuacyjne, a wymianie ulegnie tez instalacja wodna, hydrantowa, kanalizacyjna i elektryczna . Przebudowie poddana została kaplica wraz z zakrystią, wykonano system monitoringu zabezpieczającego obiekt.  Pokoje dla gości zostały gruntownie przebudowane, wyposażone w łazienki tak, aby wszyscy przybywający  do centrum czuli się komfortowo.

W budynku znajduje się kuchnia „CHOCHLA”, gdzie od poniedziałku do piątku – od 11.00 do 16.00 ­- każdy może zjeść pożywny domowy obiad w atrakcyjnej cenie: dwudaniowy posiłek (zawsze będą do wyboru dwa zestawy: zupa i drugie danie z kompotem) będzie kosztował 14 zł, sama zupa – 4,5 zł. Dostępny będzie także abonament na 10 obiadów w cenie 135 zł (płatność kartą i gotówką). Posiłek można zjeść na miejscu – w zaaranżowanym na nowo wnętrzu stołówki – lub zabrać na wynos. Niebawem  zaprezentujemy Państwu nowe pokoje, łazienki oraz części wspólne. Planowane zakończenie remontu to kwiecień 2020r. Zachęcamy do wsparcia remontu Centrum Caritas, które już za niecałe 3 miesiące znów będzie otwarte dla grup chcących przeżyć rekolekcje w górach. Zachęcamy do wsparcia remontu, wpłaty prosimy kierować na konto Caritas z dopiskiem „ Jubileuszowe Centrum”.