Środki ochrony osobistej oraz płyny dezynfekcyjne to produkty, których najbardziej brakuje dziś medykom, walczącym z epidemią koronawirusa.

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wyszła naprzeciw tym potrzebom i przekazała na rzecz Szpitala Kolejowego w Wilkowicach Bystrej pomoc w postaci tych środków. Szpital obejmuje swoją opieką pacjentów na Oddziałach: Wewnętrznym, Kardiologicznym oraz Neurologicznym i Rehabilitacyjnym. Funkcjonuje również Oddział Opieki Paliatywnej.

Szpitalowi zostały przekazane płyny dezynfekcyjne, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, papier toaletowy, przyłbice oraz maseczki chirurgiczne i specjalistyczne.

Przekazana pomoc posłuży personelowi medycznemu do walki z epidemią, a przede wszystkim umożliwi  skuteczną ochronę przed zakażeniem #koronawirus #COVID19.

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej udzielając wsparcia szpitalom i placówkom medycznym współpracuje z wieloma firmami i instytucjami. Jedną z nich jest firma #VelvetCARE, która chcąc wspomóc szpitale i placówki medyczne, przekazała na ten cel środki higieny osobistej, których jest producentem.

Caritas, jako organizacja charytatywna jest zobligowana do tego, by stanąć na wysokości zadania i wesprzeć w tym trudnym czasie tych, którzy w bezpośredni sposób są zaangażowani w walkę z epidemią. Wsparcie dla szpitali i placówek medycznych jest dla nas sprawą priorytetową. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim służbom medycznym za ich pracę i poświęcenie tym wszystkim, którzy ulegli zakażeniu oraz chorym, wymagającym pomocy medycznejks. Robert Kurpios, dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję pomocy w walce z koronawirusem organizowaną przez Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Konto bankowe PLN: Bank Pekao 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610