Specjalny patrol stanął przy ruchliwej ulicy Górskiej w Bielsku-Białej, a następnie w Wilkowicach przy Urzędzie Gminy. W tym roku szczególną grupą, do której postanowiono się zwrócić z apelem o bezpieczne zachowanie na drodze, byli rowerzyści. Jak tłumaczyła aspirant Ilona Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, w okresie wakacyjnym szczególnie ta grupa zmotoryzowanych narażona jest na niebezpieczeństwo.

Ks. Tomasz Niedziela uczestniczący w policyjnej akcji powiedział:

 „Chcemy po raz kolejny uświadomić kierowcom, że nie tylko oni są uczestnikami ruchu drogowego. Jednym z zadań Caritas jest ochrona życia ludzkiego. To szeroki termin i dotyczy także tego, jak się zachowujemy na drodze. Ważne, by dbać o życie drugiego człowieka i samego siebie.”

Patrol z kapłanem to nie pierwsza wspólna inicjatywa policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i bielskiego Caritas. W zeszłym roku w adwencie policjanci apelowali by być widocznym na drodze. Podczas spotkań w kościołach, po Mszach św. adwentowych mundurowi rozdawali przygotowane przez Caritas opaski odblaskowe i przypominali pieszym: „Bądź widoczny na drodze”.