W ramach programu Aktywni+ i cyklu zajęć „Moja mała Ojczyzna” seniorzy z Klubu Seniora „Na Obszarach” 17 sierpnia udali się na wycieczkę do Wadowic.

Wyjechaliśmy o 9 rano pociągiem. Zaczęliśmy zwiedzanie od Bazyliki, o godz.12 poszliśmy na dobry obiad. Następnie o godz.13.20 zwiedzaliśmy Muzeum Jana Pawła II. Wystawa interaktywna zrobiła na nas ogromne wrażenie. W tle słychać było głos naszego papieża. Seniorka pani Stasia zapamiętała najbardziej bicie serca Jana Pawła II, które w pewnym momencie ustało, było to bardzo wymowne.

Inna Seniorka pani Renata zwróciła uwagę na ścianę z karteczkami-prośbami, w różnych językach, które przywieziono z Rzymu po śmierci papieża. W owym czasie pani Renata mieszkała w Rzymie i pomyślała, że może jej prośba też jest w Wadowicach.

Gdy wyszliśmy z Muzeum JPII udaliśmy się na kremówki z dobrą kawą. Pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do Bielska.

mówi Marzenna Stępniewska-Wołek – prowadząca zajęcia w Klubie Seniora „Na Obszarach”.

Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz osób starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.