Zaprawa seniorów przed Nordic Walking z wykorzystaniem lokalnej infrastruktury przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Bielsku-Białej Obszarach.

Wrześniowe zajęcia sportowe odbywały się raz w tygodniu w ramach programu Aktywni+.  Najczęściej, przy dobrej pogodzie były to wyjścia z kijkami w góry na łono natury. Seniorki były m.in. w Kozach pod Kamieniołomem, na Chrobaczej Łące i w Wapienicy nad Zaporą. Podczas gorszej aury zajęcia odbywały się w okolicy Klubu Seniora „Na Obszarach” w formie spacerów czy też ćwiczeń na okolicznym sprzęcie.

W ramach zajęć dofinansowanych ze środków Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej seniorzy z Klubu Seniora „Na Obszarach” uczestniczyli w warsztatach krawieckich, podczas których zostały uszyte torby na zakupy.

Jedna z Seniorek przyniosła do klubu ekologiczny materiał tzw. surówkę i powiedziała, że chciałaby uszyć z tego siatkę. Na szczęście mamy w klubie wspaniałą, profesjonalną maszynę do szycia, zakupioną wcześniej jeszcze z projektu ASOS. Na warsztatach krawieckich z projektu Urzędu Miejskiego w B-B panie uszyły siatki, a ponieważ materiału było bardzo dużo, udało się uszyć aż 17 siatek i to jeszcze nie koniec.
Torby wykonano w określonym celu. Mianowicie z projektu AKTYWNI+ do zajęć przysługują obiady. Jednak w okresie pandemii Seniorzy nie spożywają ich w klubie, tylko zabierają ze sobą do domu w uszytych siatkach. – relacjonuje koordynatorka zajęć pani Marzenna Stępniewska-Wołek.

Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz osób starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.