W dniach 3-4 grudnia 2021 r. będzie miała miejsce 19. edycja zbiórki żywności pod hasłem „Tak. Pomagam!”.

Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze, itp. Zostanie ona przeprowadzona w wybranych sklepach sieci BIEDRONKA, LIDL, CARREFOUR, KAUFLAND, B1, POLO MARKET, NETTO oraz LEWIATAN na terenie naszej diecezji. Żywność, poprzez wolontariuszy, będzie zbierana do specjalnie oznaczonych koszy.

Paczki świąteczne, które są przygotowywane z ofiarowanych rzeczy trafią, poprzez parafialne Zespoły Charytatywne, Szkolne Koła Caritas, Wolontariat oraz Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta do najbardziej potrzebujących osób. Produkty żywnościowe przeznaczone będą również na potrzeby placówek charytatywnych w diecezji.

Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób wykluczonych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się świętami. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych, starszych, samotnych i niepełnosprawnych.