We wtorek w Domu Słoneczniki O. Pio w Istebnej odbyło się spotkanie integracyjne Dyrektora Caritas ks. Roberta Kurpiosa z podopiecznymi, rodzicami i opiekunami Stowarzyszenia „Dobrze, że Jesteś” z Istebnej. To był błogosławiony czas. To była okazja by się poznać, porozmawiać, a przede wszystkim by wspólnie się pomodlić i wzajemnie sobie podziękować.

Stowarzyszenie „Dobrze, że Jesteś” zrzesza dorosłe osoby niepełnosprawne z całego terenu Trójwsi. Działa, by integrować środowisko osób z niepełnosprawnościami, ale również by podejmować inicjatywy charytatywne i społeczne.

Każdy, pomimo swojej niepełnosprawności może czynić dobro. Dlatego po wybuchu wojny, gdy w Domu Caritas w Istebnej znalazły schronienie mamy z dziećmi z Ukrainy, podopieczni Stowarzyszenia włączali się i w włączają nadal w różnorodną pomoc, bo pomagać i czuć się potrzebnym.