Bardzo miło nam obwieścić, że Wicedyrektor naszej diecezjalnej Caritas, nasz kolega,
z którym współpracujemy na co dzień i od którego wszyscy się uczymy, otrzymał ogólnopolskie wyróżnienie- nagrodę przyznawaną przez Caritas Kościoła rzymskokatolickiego honorującą osoby i instytucje dające świadectwo miłosierdzia przez pomoc ubogim i potrzebującym. Podczas uroczystości, która odbyła się w ewangelicko-augsburskim kościele Świętej Trójcy w Warszawie, Grzegorz Giercuszkiewicz otrzymał statuetkę Świętej Faustyny w kategorii Świadectwo.
O Grzegorzu można powiedzieć, że jest przyjacielem osób potrzebujących: bezdomnych, chorych, zmagających się z niepełnosprawnościami oraz wszystkich tych którym linia życiowa w pewnym momencie się załamała.
„Działanie” to słowo, które jednoznacznie kojarzy się z osobą Grzegorza, od lat w ramach pracy w Caritas, ale również wykraczając poza ramy czasowe etatu, Grzesiek odwiedza zakłady karne, szpitale, placówki dla osób uzależnionych. Przebywających tam ludzi wspiera świadectwem, modlitwą, dobrym słowem i radą. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, żeby pomóc bliźniemu poruszy góry.

Wczoraj w kulisach naszej niewielkiej Caritas odbyło się kameralne spotkanie z okazji przyznanego wyróżnienia. Współpracownicy szczerze gratulowali nagrodzonemu,
a Dyrektor Ks. Robert Kurpios z nieskrywanym wzruszeniem powiedział:

„Mówią, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale to powiedzenie nie dotyczy Grześka”