W ten weekend (25-26 marca 2022 r.) odbywa się 20. edycja zbiórki żywności pod hasłem „Tak. Pomagam!”.

Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze, itp. Zostanie ona przeprowadzona w wybranych sklepach sieci BIEDRONKA, LIDL, CARREFOUR, KAUFLAND, NETTO oraz LEWIATAN na terenie naszej diecezji. Żywność, poprzez wolontariuszy, będzie zbierana do specjalnie oznaczonych koszy.

Paczki świąteczne, które są przygotowywane z ofiarowanych rzeczy trafią, poprzez parafialne Zespoły Charytatywne, Szkolne Koła Caritas, Wolontariat oraz Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta do najbardziej potrzebujących osób. Produkty żywnościowe przeznaczone będą również na potrzeby placówek charytatywnych w diecezji.

Wolontariusze posiadają specjalne personalizowane identyfikatory, ubrani są w koszulki lub kamizelki Caritas. Każda grupa ma swojego Opiekuna. W sklepach przystępujących do akcji wywieszone są plakaty informujące o zbiórce i jej terminie. W Diecezji Bielsko-Żywieckiej w zbiórce uczestniczy ponad 500 Wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Charytatywnych i Szkolnych Kół Caritas. Zbierają dary w sklepach, przygotowują paczki świąteczne, sporządzają sprawozdania statystyczne dla Caritas Polska.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki TAK, POMAGAM! charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt 2,46 z VAT).

Święta Wielkiej Nocy, to szczególny czas. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Włączmy się wszyscy w tą piękną akcję!