.

Od 30 lat Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego.
Oferujemy m.in. łóżka rehabilitacyjne (elektrycznie podnoszone z bocznymi zabezpieczeniami chroniącymi przed upadkiem oraz wysięgnikiem, dzięki któremu chory może łatwiej się podnieść).
Dysponujemy również wózkami inwalidzkimi, chodzikami i toaletami przenośnymi.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego jest czynna w ramach pracy biura. Prosimy każdorazowo o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 734 176 648 w celu rezerwacji sprzętu i umówienia terminu wizyty. Nie zapewniamy transportu sprzętów rehabilitacyjnych.

Rodzaje sprzętu rehabilitacyjnego będącego w zasobach Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej

– łóżko rehabilitacyjne, podnoszone elektrycznie, sterowane pilotem z barierkami i wysięgnikiem (łóżko dostępne bez materaca)

– chodzik z czterema kółkami i hamulcami;

– balkonik na czterech stopkach;

– toaleta przenośna;

– wózek dla dziecka niepełnosprawnego;

– wózek inwalidzki dla osób dorosłych;

– wózek inwalidzki dla dzieci;

Bieżąca dostępność konkretnego sprzętu po konsultacji telefonicznej, tel.: +48 734 176 648.

Wypożyczenia

W latach 2015-2019 średniorocznie zawarto 254 umowy wypożyczenia;

W 2020 roku  zawarto 229 umów wypożyczenia;

W 2021 roku  zawarto 197 umów wypożyczenia.

Sprzęt, którym dysponuje wypożyczalnia został przekazany przez Caritas Polska (nowe łóżka rehabilitacyjne, koncentratory tlenu i ssaki) lub pochodzi z zakupów własnych. Natomiast sprzęt używany pochodzi z darowizn indywidualnych, jak również został przekazany przez działającą w Holandii organizację Stichting Aktie Holland-Polen z Gissenburga, której prezesem jest Jan Cornelius Decrey. Organizacja wysłała do instytucji charytatywnych w Polsce około 900 transportów z różnego rodzaju pomocą. Do Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej sprzęt dotarł dzięki Gustawowi Lorkowi, który oprócz wsparcia udzielanego Kościołowi ewangelicko-augsburskiemu, współpracował również z Caritas. Otrzymany z Holandii sprzęt szpitalny i rehabilitacyjny diecezjalna Caritas przekazała także ośrodkom służby zdrowia i szpitalom na Podbeskidziu, oraz w Makowie Podhalańskim i Zakopanem.