21 listopada (Klub na Obszarach) oraz 22 listopada (Klub pod Magnolią) odbyły się zajęcia w ramach Spotkań z kulturą i sztuką z projektu Aktywni+ pod nazwą „Jesteśmy sobie potrzebni 3.0”. Seniorzy mieli okazję obejrzeć spektakl pt.: „Lettycja i lubczyk” wystawiany w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej na małej scenie.

„Lettycja i lubczyk” to wspaniała, nieco szalona komedia z wątkiem kryminalnym i ze zdecydowanie dominującym żywiołem kobiecym.

Działanie lubczyku, zwłaszcza w postaci nalewki przyrządzonej według specjalnej, szesnastowiecznej receptury, może być naprawdę zaskakujące! Zioło będące nieodzowną ingrediencją magii miłosnej tym razem sprawia, że akcja zaczyna się komplikować, a nawet zmierzać w bardzo niebezpiecznym kierunku.

Bohaterki sztuki – Lettycja i Lotta to dwie ekscentryczne przyjaciółki, które zdaje się dzielić prawie wszystko. Jest jednak coś, co sprawia, że znajdują nić porozumienia – wspólna, starannie ukrywana przed światem pasja, pozwalająca im obu na ekscytującą ucieczkę od szarej rzeczywistości.

Świetne kreacje aktorskie, które stworzyły Barbara Guzińska, Jadwiga Grygierczyk i Maria Suprun, ale także wyrazisty akcent  męski Grzegorza Sikory sprawiły, że seniorzy wyśmienicie bawili się podczas spektaklu. Dla wielu z nich było to już kolejne obcowanie z kulturą wraz z bielskim klubem seniora.

Foto: Dorota Koperska/teatr.bielsko.pl

Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz osób starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.