W Niedzielę Miłosierdzia, 8 kwietnia br., w Parafii św. Barbary w Strumieniu dokładnie o godzinie 9.00 rozpoczęła się akcja krwiodawstwa pod patronatem Caritas „Podaruj kroplę miłości”. Zebrano 24,75 litry krwi, która jest cennym darem miłości bliźniego.Chęć podzielenia się częścią siebie wykazało 60 osób, z czego 55 osób oddało krew.

Podczas akcji można było również zarejestrować się do bazy dawców szpiku kostnego. Na 6 osób, które chciały zarejestrować się do bazy, udało się to 5 osobom.

fot.: archiwum Klubu HDK Strumień

Była to już druga akcja krwiodawstwa zorganizowana przez nowo powstały Klub Honorowych Dawców Krwi przy Parafii Świętej Barbary w Strumieniu. Działalność klubu aktywnie wspiera ks. proboszcz Jacek Kobiałka. W ciągu dwóch akcji, które przeprowadzono w specjalistycznym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa parkującym na placu przed kościołem w Strumieniu, honorowi dawcy krwi oddali 48,6 l krwi (108 donacji).

fot.: archiwum Klubu HDK Strumień

– Zapraszamy już na kolejną akcję, która odbędzie się w Strumieniu 14 lipca br. – mówi Pan Rafał Pietroszek, wiceprezes Klubu HDK w Strumieniu. – Wszystkie informacje oraz szczegóły pojawią się na naszej stronie facebokowej: https://pl-pl.facebook.com/StrumienKrew/ – zachęca Pan Wiceprezes, jednocześnie dziękując za duże zainteresowanie akcją.