25 września Seniorzy z Klubów Seniora Caritas „Pod Magnolią” i „Na Obszarach” uczestniczyli wycieczce zorganizowanej przez Stowarzyszenie Wspierania Rodziny. Seniorzy zwiedzili Śliwkową Lipową, gdzie uczestniczyli w warsztatach, na których wykonali własnoręcznie mydełka. Wysłuchali też prelekcji o odtworzeniu sadów szczególnie śliwkowych (śliwka żniwka).

Następnie pielgrzymowali do Bazyliki w Rychwałdzie. Była okazja do zakupienia maści i ziół Ojca Grzegorza i wspólny posiłek w Gilowicach. W drodze powrotnej zwiedzono jeszcze górę Żar.

Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Podczas wyjazdu Seniorzy mieli przegląd trzech pór roku – lata z pięknym słońcem, jesienny deszcz i na górze Żar opady gradu i śniegu.