Po raz 25. w historii diecezji i po raz 4. w żywieckim amfiteatrze pod Grojcem bielsko-żywieckie wspólnoty dziecięce oraz młodzieżowe zainaugurowały kolejny rok formacyjny. Pod przewodnictwem bp. Romana Pindla 9 września uroczystą Eucharystię koncelebrowali kapłani z całej diecezji, a przedstawiciele licznych wspólnot dziękowali za ćwierćwiecze duszpasterstwa w diecezji i modlili się o powodzenie nowych dzieł ewangelizacyjnych. Ordynariusz bielsko-żywiecki zaapelował, by w czasie nowego roku formacyjnego pogłębiać prawdę o Duchu Świętym. W homilii Ksiądz Biskup nawiązał do hasła programu duszpasterskiego 2017/2018 „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Po liturgii, w koncercie ewangelizacyjnym wystąpił zespół Mate.O/TU. Spotkanie zakończyło błogosławieństwo.

W amfiteatrze żywieckim modliło się około 2 tys. osób: przedstawiciele większości wspólnot dziecięcych i młodzieżowych oraz członkowie Wspólnoty Ruchu Światło-Życie i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Po raz pierwszy w historii wśród uczestników inauguracyjnej modlitwy pojawili się członkowie Szkolnych Kół Caritas. Młodzi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Pietrzykowicach, jako dar ołtarza złożyli 2 plecaki szkolne z wyposażeniem. Takie same jak te, których ponad 830 trafiło do najbardziej potrzebujących dzieci z naszej Diecezji w ramach kampanii Tornister pełen uśmiechów.

Dzięki pomocy wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas może odbywać się wiele akcji charytatywnych prowadzonych przez diecezjalną Caritas. Młodzież pomaga w zbiórkach żywności TAK POMAGAM, wspiera organizację Festynu Rodzinnego Caritas, uczestniczy w akcji Tornister pełen uśmiechów gromadząc przybory szkolne do plecaków, organizuje pomoc rzeczową i pomoc w nauce dla rówieśników we własnych szkołach. Wolontariusze odwiedzają dzieci przebywające w szpitalach i prezentują dla nich zabawne programy artystyczne. We własnym środowisku szkolnym i parafialnym, pod pieczą nauczyciela czyli Opiekuna SKC, organizują własne akcje pomocowe. Młodzież uczestniczy także w spotkaniach formacyjno-organizacyjnych tzw. Forach Wolontariatu.

@CaritasBielsko, @DiecezjaBielsko