17 listopada o godz. 18:00 Górale pokonali drużynę Chrobry Głogów 1:0 w rozgrywkach Nice 1 Ligii na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Mecz był wspaniałym przeżyciem także dla Wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas, którzy kibicowali Góralom oraz kwestowali na rzecz Klubu dla Osób Niepełnosprawnych w Radziechowach.

Dzięki ofiarności kibiców zebrano 519,07 zł. Dziękujemy za wspólne kibicowanie, okazaną młodym Wolontariuszom życzliwość i wsparcie nowego ośrodka Caritas.

W 2016 roku, Caritas otrzymała w użyczenie od Parafii św. Marcina w Radziechowach, Dom Rekolekcyjno-Pielgrzymkowy z przeznaczeniem na otwarcie Domu Dziennego Pobytu. Od roku staramy się uruchomić placówkę, która oczekiwana jest przez rodziny z osobami niepełnosprawnymi, które ukończyły już edukację „w szkołach życia” i nie kwalifikują się do Warsztatów Terapii oraz innych tego typu placówek.

Uruchomienie Klubu wiąże się z kosztami adaptacji budynku, zakupu wyposażenia, zatrudnienia specjalistycznej kadry. Dzięki współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy w Żywcu, staramy się o pozyskanie środków na prowadzenie placówki ze środków Urzędu Marszałkowskiego, ale otrzymamy je dopiero w drugim kwartale przyszłego roku. Jednakże, ze względu na sygnalizowaną społecznie, pilną konieczność istnienia placówki, dom zamierzamy otworzyć jeszcze w tym roku.