W dzień wigilijny o godz. 22.00 na uroczystej Pasterce spotkali się mieszkańcy Domu dla Osób Bezdomnych na Stefanki.

Przed Pasterką była okazja do spowiedzi i rozmowy z kapłanem. Zarówno przed Mszą św. odprawioną w świetlicy domu, jak i po niej, wspólne kolędowanie poprowadziła Diakonia Wspólnoty Miasto na Górze.

Mieszkańcy Domu dla Bezdomnych otrzymali także paczki świąteczne ufundowane przez Urząd Miasta Bielska-Białej, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i partnerów Caritas: Zakłady Mięsne „Łoboda” i cukiernię Merta z Hecznarowic. 90 paczek z sercem przygotowali Wolontariusze Caritas i Diakonii Wspólnoty Miasto na Górze.

Celebrujący Pasterkę ks. Robert Kasprowski, dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej zwrócił się w homilii  do Osób Bezdomnych: – Syn Boży stał się poprzez swe narodzenie jednym z nas, jednym z Was. Nie urodził się przecież w pałacu ani dostatnim domu ale w grocie, poza domem, w drodze – jako bezdomny. Chrystus przyszedł na świat, aby nas wyzwolić z ubóstwa, przede wszystkim jednak z ubóstwa duchowego, które dużo bardziej degraduje człowieka niż materialny niedostatek.

Dyrektor Caritas życzył mieszkańcom Domu na Stefanki, zdolności przyjmowania najcenniejszego daru miłości Boga Ojca, jakim jest Jezus Chrystus. Kaznodzieja poprosił również Bezdomnych, aby zachowywali i pielęgnowali w sobie umiejętność dzielenia się z innymi.– Nie ma człowieka aż tak ubogiego, by nie mógł się czymś podzielić – życzliwym gestem, uśmiechem, dobrym słowem, wolnym czasem – podkreślił Dyrektor Caritas.

fot: Grzegorz Giercuszkiewicz