Orszakowe korony i materiały informacyjne wręczali wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas. Wolontariuszy w czerwonych koszulkach Caritas można było spotkać zarówno przed kościołem w Aleksandrowicach, jak i na bielskim rynku.

„Aby ewangelizować, nie trzeba daleko wyjeżdżać. Ludzi zrezygnowanych, wątpiących, niewierzących, poszukujących mamy wokół siebie, wystarczy się dobrze rozglądnąć!” apelował bp Piotr Greger, który 6 stycznia przewodniczył Eucharystii w kościele pw. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. Msza św. zainaugurowała tegoroczny Orszak Trzech Króli w stolicy Podbeskidzia.

Po Mszy św. ulicami Bielska-Białej przeszedł Orszak Trzech Króli. Uczestniczyły w nim liczne rodziny, młodzież i dzieci. Śpiewano kolędy, a poszczególne części orszaku skandowały radosne hasła.

Barwny pochód, mający być manifestacją wiary, dotarł po kilkudziesięciu minutach na rynek Starego Miasta. Na Starym Rynku odbyło się kolędowanie z zespołem „Dzień Dobry”, a najmłodsi odgrywali jasełka. Wcześniej Trzej Królowie złożyli hołd Świętej Rodzinie.