1 lutego rozpoczęły się zajęcia w Klubie Seniora „Na Obszarach” w Komorowicach

W pierwszych zajęciach, które rozpoczęły się o godz. 10.00 wzięło udział ponad 20 seniorów. Uczestników powitał ks. Robert Kasprowski – dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i życzył wielu radosnych, błogosławionych chwil spędzonych w nowym Klubie działającym od auspicjami Caritas.

Pierwsze zajęcia prowadziła Pani Małgorzata Derkacz – opiekunka siostrzanego Klubu Seniora Caritas „Pod Magnolią” w Bielsku-Białej. Podczas zajęć z rękodzieła seniorzy wykonywali filcowe breloczki. W klubie można napić się kawy, herbaty, usiąść przy stole i porozmawiać.

Zapraszamy na kolejne zajęcia w Klubie Seniora Caritas „Na Obszarach” 12 lutego o godz. 10.00. Zajęcia z rękodzieła,

podczas których będą wykonywane świąteczne ozdoby z filcu poprowadzi Pani Małgosia Derkacz.

***

Placówka mieści się w profesjonalnie wyremontowanej i zaaranżowanej sali na terenie Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Komorowiach Obszarach. Otwarcie nowej placówki dla seniorów, było możliwe dzięki ks. dr. Janowi Durajowi, proboszczowi parafii Matki Bożej Fatimskiej w Komorowicach Obszarach, który przekazał na potrzeby klubu przestronne pomieszczenie. Natomiast dzięki sponsorom oraz ludziom dobrej woli wyremontowano sale oraz zakupiono stylowe meble. W Klubie Seniora „Na Obszarach”, bo taką nieoficjalną nazwę zyskał już sobie klub, będą organizowane spotkania integracyjne oraz projekty aktywizujące dla seniorów.