18 czerwca w pięknych okolicznościach przyrody w ośrodku Caritas w Szczyrku-Czyrnej, Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas podsumowali rok szkolny swojej działalności charytatywnej.

Kilkudziesięciu wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas w swobodniejszej atmosferze, podczas ogniska, dzielili się swoimi całorocznymi doświadczeniami. Taka forma podsumowania roku szkolnego stała się już tradycją w Szkolnych Kolach Caritas. Omawiając swoje doświadczenia wolontariusze uczą się wolontariatu i planują nowe działania. W spotkaniu wzięła udział Koordynator Wolontariatu i przedstawiła nowe projekty, które młodzież będzie realizować w nowym roku szkolnym. Spotkanie jest też okazja do wręczenia dyplomów i symbolicznych słodkich nagród dla najaktywniejszych wolontariuszy i SKC.

Młodzież już o raz kolejny gościła w ośrodku Caritas w Szczyrku-Czyrnej. Ks. Włodzimierz Szczyrbak, który jest gospodarzem ośrodka z radością podejmuje młodych wolontariuszy. – Ostatnie spotkanie w roku szkolnym to już czas na radość i zabawę. Otoczenie i wyposażenie Ośrodka temu sprzyja. Można pograć w piłkę na własnym boisku, rozpalić ognisko pod zadaszonym miejscem, pospacerować. Jest też czas na modlitwę w pięknie urządzonym ogrodzie – mówi ks. Włodzimierz.