Lipcowe zmiany w zasadach segregowania śmieci w Mieście Bielsko-Biała odbiły się szerokim echem wśród mieszkańców. Nie inaczej było z naszymi Seniorami. Nowe zasady segregacji niemalże „spędzały im sen z powiek”. Dlatego też w Klubie Seniora Caritas „Na Obszarach” na początku lipca, przez trzy kolejne dni przed głównymi zajęciami, odbywały się pogadanki na temat segregacji odpadów wszelakich.

Kiedy Seniorzy zabierają się za jakiś temat, to nie ma przebacz. Musi być konkretnie, porządnie i wyjaśnione do końca. Tak było i z zasadami segregacji śmieci. Pytaniom: co do czego, co z czym, do jakiego kubła, kiedy i jak nie było końca.

Gdyby ktoś poszukiwał jeszcze informacji o segregowaniu odpadów w Mieście Bielsko-Biała polecamy stronę internetową Czyste Miasto Bielsko-Biała

Zajęcia w Klubach Seniora Caritas dofinansowane są przez:

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS

oraz ze środków Miasta Bielska-Białej