Caritas Diecezji Bielsko-Żywickiej zaprasza Wolontariuszy do udziału w projekcie „Wolontariusz Caritas zawsze pomocny” w ramach programu „100 projektów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski. Projekt skierowany jest do wolontariuszy działających w ramach Szkolnych Kół Caritas oraz Parafialnych Zespołów Caritas. Czekamy na Was! Nabór ciągły! Wystarczy do nas napisać: wolontariat@caritas.bielsko.pl

 

Drodzy Wolontariusze!

Caritas Diecezji Bielsko-Żywickiej realizuje projekt „Wolontariusz Caritas zawsze pomocny” w ramach programu „100 projektów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski.

Projekt skierowany jest do wolontariuszy działających w ramach Szkolnych Kół Caritas oraz Parafialnych Zespołów Caritas.

Celem projektu jest :

  • wzmocnienie umiejętności wolontariuszy w zakresie skutecznej pomocy osobom potrzebującym;
  • rozwój kompetencji osobistych i zawodowych wolontariuszy;
  • integracja środowiska wolontariuszy Caritas poprzez budowanie porozumienia międzypokoleniowego: dzieci i dorosłych.

Projekt realizowany jest od 10.05.2018 do 31.12.2018r. na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Projekt ma przygotować wolontariuszy do realizowania nowych aktywności na rzecz osób potrzebujących.

W ramach projektu planujemy bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy m.in. w zakresie:

  • opieki nad osobą  starszą,
  • opieki nad osobą niepełnosprawną,
  • kurs pierwszej pomocy,
  • warsztaty artystyczne/aktorskie  dla młodzieży (które pozwolą stworzyć  dwa zespoły „Wesołych patroli”, działających na terenie szpitali pediatrycznych, placówek dla dzieci itp.)

Planujemy również działania integrujące środowisko wolontariuszy obejmujące m.in.: spotkania wolontariuszy, ogniska, wycieczki oraz inne atrakcje.

 Jeżeli należysz do Szkolnego Koła Caritas lub działasz w Parafialnym Zespole Caritas zgłoś się do nas. Do projektu zakwalifikujemy 30 wolontariuszy z grupy dzieci/młodzież oraz 30 wolontariuszy – osoby dorosłe.