Od 2 września wznawia swoją działalność stołówka Caritas przy ul. Polnej 31 w Bielsku-Białej Lipniku. Pod nazwą „Chochla”, poprowadzą ją dwie siostry, kucharki z dużym doświadczeniem: Monika Dobija i Joanna Stefaniak.

Na ten dzień czekało wielu, którzy przed trzema laty przekonali się, że stołówka Caritas w Lipniku to gwarancja pysznego i niedrogiego obiadu. Po przerwie nowe – ale już sprawdzone siły – poprowadzą to wyjątkowe miejsce w budynku Jubileuszowego Centrum Caritas.

Od poniedziałku do piątku – od 11.00 do 16.00 ­- każdy będzie mógł tu zjeść pożywny domowy obiad w atrakcyjnej cenie: dwudaniowy posiłek (zawsze będą do wyboru dwa zestawy: zupa i drugie danie z kompotem) będzie kosztował 13 zł, sama zupa – 4,5 zł. Dostępny będzie także abonament na 10 obiadów w cenie 125 zł (płatność kartą i gotówką). Posiłek będzie można zjeść na miejscu – w zaaranżowanym na nowo wnętrzu stołówki – lub zabrać na wynos.

Na pierwszy poniedziałkowy obiad 2 września „Chochla” przygotuje rosół z makaronem oraz kotlet schabowy z ziemniakami i kapustą zasmażaną, a w drugim zestawie: żurek oraz risotto z warzywami i kurczakiem.

Dochód z prowadzenia stołówki i cateringu będzie przeznaczony na wsparcie codziennej działalności diecezjalnej Caritas dla wszystkich potrzebujących.

Więcej o „Chochli” w tekście Urszuli Rogólskiej w Bielsko-Żywieckim Gościu Niedzielnym

Galeria zdjęć z reaktywowanej stołówki w Jubileuszowym Centrum Caritas na stronach Bielsko-Żywieckiego Gościa Niedzielnego