26 sierpnia odwiedził biuro Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wiceminister MRPiPS Stanisław Szwed. Wspólnie z Dyrektorem Caritas spakowali kolejne plecaki z wyprawką szkolną w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”.

Tradycji stało się zadość i jak co roku, pod koniec sierpnia, Pan Minister pojawił się z wyprawką szkolną i najróżniejszymi ministerialnymi gadżetami, którymi wypełniono kolejne tornistry pełne uśmiechu. Mimo wielu obowiązków służbowych Pan Minister nie odmówił sobie radości przygotowania plecaka do szkoły. Razem z ks. Robertem Kurpiosem – dyrektorem Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej spakowano dwa obszerne plecaki.

Akcję Caritas “Tornister pełen uśmiechów” wsparła wcześniej także Minister MRPiPS Bożena Borys-Szopa. Wraz z wiceministrami Stanisławem Szwedem i Krzysztofem Michałkiewiczem przygotowali wyprawki szkolne dla sześciorga dzieci.

Celem akcji “Tornister pełen uśmiechów” prowadzonej przez Caritas Polska i Caritas diecezjalne jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce. W ciągu ostatnich 10 lat akcji Caritas Polska przekazał dzieciom z ubogich rodzin ponad 170 tys. wyprawek szkolnych.