Już w najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Dzień św. Krzysztofa popularnie zwany Dniem Bezpiecznego Kierowcy. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej także i tym razem czynnie włącza się w obchody tego święta.

Policyjny patrol wraz z księdzem Tomaszem Niedzielą z diecezjalnej Caritas jak co roku wyruszy na ulice Bielska-Białej, gdzie wspólnie apelować będą o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę. W dniu 24.07.2021 niecodzienną kontrolę będzie można spotkać o godz. 10.00 w Hałcnowie na parkingu przy Bazylice Nawiedzenia NMP, a następnie patrol przeniesie się do Komorowic, gdzie o godz. 10.45 będzie w okolicach remizy OSP przy ul. Katowickiej.

Akcja „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie do celu” ma już swoją tradycję na polskich drogach. W tym dniu w sposób szczególny kontrolowani będą mniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego czyli rowerzyści i piesi. Zamiast mandatu będzie można otrzymać symboliczne upominki z wizerunkiem św. Krzysztofa oraz modlitwą:

Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól, Dawco życia, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radość Twej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen.

Nie zabraknie również dobrego słowa i Błogosławieństwa Bożego od ks. Tomasza.