12 grudnia na Mszy św. roratniej o godz. 18.00 w parafii św. Józefa w Oświęcimiu gościli policjanci w ramach akcji Bądź widoczny! Nie tylko w adwencie!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP z Oświęcimia mówili na temat bezpieczeństwa pieszych na drodze. Funkcjonariusze rozdawali także odblaski, dzięki którym piesi będą lepiej widoczni na drodze.

III. edycję akcji związaną z bezpieczeństwem pieszych na drodze: Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie! prowadzą Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Saltus oraz Wydziałami Ruchu Drogowego Policji.

Akcję objęli patronatem honorowym Małopolski i Śląski Komendant Wojewódzki Policji. Patronatem medialnym objęły akcję: Telewizja Polska TVP3 Oddział Katowice, Polskie Radio Katowice, Diecezjalne Radio Anioł Beskidów, redakcja Bielsko-Żywieckiego Gościa Niedzielnego oraz Radio Bielsko.

Akcja ma na celu propagowanie noszenia odblasków przez pieszych. Skierowana jest szczególnie do osób dorosłych i do seniorów. Osoby te poruszając się w okresie jesienno-zimowym po zmroku, często nie używają elementów odblaskowych na ubraniach. Pieszy bez odblasków jest znacznej słabiej widoczny przez kierowców i często staje się ofiarą potrącenia. W trzeciej edycji akcji w 2017 roku do rozdania jest 7 tys. odblasków.

Policjanci odwiedzili już także parafię św. Stanisława BM w Starym Bielsku, Matki Bożej Pocieszenia w Rybarzowicach, św. Maksymiliana w Bielsku-Białej

W najbliższym czasie Policjanci pojawią się z odblaskami w parafii św. Józefa w Zabrzegu (14 grudnia na roratach o godz. 16.00) a następnie odwiedzą parafie powiatu cieszyńskiego.