27 maja ulicami Bielska-Białej przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Polska rodziną silna”. Marsz kończy się tradycyjnie Festynem Rodzinnym Caritas. Marsz i festyn to przede wszystkim święto rodzin, podczas którego uczestnicy manifestują przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla ludzkiego życia.

Marsz dla Życia

rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla w katedrze pw. św. Mikołaja. Następnie ok. godz. 15.00 z placu przed katedrą uczestnicy wyruszą do parku im. J. Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury.

Festyn Rodzinny Caritas

Muzyczną rozgrzewką od godz. 15.30 rozpocznie Festyn Rodzinny Caritas w parku im. J. Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury.

Imprezę poprowadzi Piotr Mirecki wraz z Zespołem, który będzie również bawił uczestników festynu na wieczornym koncercie. Na scenie wystąpią również dzieci i młodzież z zespołu „Włóczykije”. W przerwach między występami ks. Zygmunt Mizia wraz z wolontariuszami Caritas będą prowadzić zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i rodzin.

O godz. 17.00 galę wręczenia nagród Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla serca” poprowadzi Radek Pszczółka.

Będzie malowanie twarzy oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia z maskotką. Swój sprzęt zaprezentują również: Straż Miejska i Służba Maltańska.

Parafialne Zespoły Charytatywne i Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas zapraszają na domowe ciasto, kawę i herbatę oraz watę cukrową. Będzie także coś konkretnego „na ząb” z wolontariackiego grilla.

Słodkie niespodzianki dla dzieci ufundowały Zakłady Przemysłu Cukierniczego Skawa z Wadowic.