Gotowanie to dobra okazja do zabawy, ale także do wspólnej rozmowy. „Dojrzalsi” odwiedzają Bielsko-Białą, gdzie biorą udział w międzypokoleniowych warsztatach zdrowego żywienia – dla najmłodszych i najstarszych.

Warsztaty dietetyczno-kulinarne odbyły się w Klubie Seniora Caritas „Na Obszarach”.  Prowadzili je: Monika Kamińska – dietetyk, prezes Instytutu Dietetyki Klinicznej w Bielsku-Białej, Patryk Tracz – dietetyk z Instytutu Dietetyki Klinicznej w Bielsku-Białej, Izabela Mordarska – koordynator projektu „Starość? Nie mamy na to czasu” oraz Marzena Stępniewska-Wołek – koordynatorka Klubu Seniora na Obszarach.

Gośćmi seniorów byli nauczyciele i dzieci z klasy I filii Szkoły Podstawowej nr 29 w Bielsku-Białej. Dzieci w ramach współpracy pokoleniowej  pomagały w przygotowaniu smacznych, zdrowych i kolorowych posiłków – sałatek i past.

Panie z Klubu Seniora podpowiadały dzieciom, jak przystroić stoły, rozłożyć sztućce i sprawić, aby posiłek był nie tylko zdrowym pokarmem dla ciała ale też miłym doznaniem estetycznym. Dzieci i Seniorzy wspólnie smakowali przyrządzone przez siebie potrawy.

Klub Seniora Caritas „Na Obszarach” w Bielsku-Białej prowadzi Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zajęcia współfinansowane są ze środków rządowego programu ASOS (Aktywności Społecznej Osób Starszych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) oraz środków Miasta Bielska-Białej.

Zapraszamy do obejrzenia programu na stronie internetowej TVP3 Katowice