11 współczesnych Samarytan w Kętach

Zapraszamy 25 października br., na godz. 17.00 do Domu Kultury w Kętach na uroczystą galę wręczenia nagród Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej Dzban Świętego Jana Kantego. Nagroda ma na celu docenienie oraz promowanie osób i instytucji związanych z działalnością na rzecz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

W tym roku w V edycji nagrody nominowanych zostało 11 osób:

 1. Pani Ewa Kmiecik-Wronowicz – wolontariuszka, Zespół Charytatywny w Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach
 2. Pani Marzena Stępniewska-Wołek – Klub Seniora Caritas „Na Obszarach”
 3. Pani Małgorzata Derkacz – Klub Seniora Caritas „Pod Magnolią”
 4. Pan Andrzej Sitarz – wolontariusz, działacz społeczny, Zespół Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego
 5. Państwo Małgorzata i Roman Rekiel – wolontariusze, Zespół Charytatywny w Parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie
 6. Czcigodny Ksiądz Piotr Sadkiewicz – Proboszcz Parafii św. Michała Archanioła w Leśnej
 7. Pani Maria Pasternak – wolontariuszka, Zespół Charytatywny w Parafii Wniebowzięcia NMP w Wiśle
 8. Pan Władysław Szczotka – wieloletni dyrektor Bielskiego Centrum Kultury
 9. Pan Andrzej Dąbrowski – prezes Zakładów Przemysłu Cukierniczego SKAWA w Wadowicach
 10. Pan Marek Łoboda – prezes Zakładów Przetwórstwa Mięsnego w Gilowicach
 11. Pani Krystyna Blachura – opiekunka Szkolnego Koła Caritas w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej

Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach:

 • darczyńca
 • współpraca z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej
 • świadectwo (kategoria dla pracowników i wolontariuszy Caritas).

Podczas gali wystąpią młodzi artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Kęty”, który działa przy Domu Kultury w Kętach oraz Chór grekokatolicki ze Lwowa.

Zespół Pieśni i Tańca „Małe Kęty” to dziecięco-młodzieżowa grupa działająca w środowisku lokalnym od 7 lat, w którym najmłodszy uczestnik ma 5 lat a najstarszy 13 lat. 
Zespół kultywuje głęboko zakorzenione tradycje ludowe a chociaż młody wiekiem i stażem, ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Niespełna tydzień temu grupa pracowała nad nagraniem, do  pierwszej płyty z kolędami i pastorałkami, która ukaże się na Święta Bożego Narodzenia.

Kierownikiem Zespołu jest Pani Małgorzata Gembala – folklorysta, muzyk i choreograf. Kierownikiem Kapeli jest Pan Jakub Waluś – instruktor, muzyk, pedagog.

Zespół  zaprezentuje utwory religijne śpiewane gwarą m.in.: „Leć muzycko”, „Idę do Jezuska” i „Nos beskidzki Jezusicku”.

Chór przy Grekokatolickim Kościele św. Andrzeja Apostoła we Lwowie działa od 2005 r. Dyrygentem jest Pani Natalia Kiblicka, opiekunem – ks. Andrzej Kaszczuk. Chór brał udział w wielu festiwalach chóralnych różnych kościołów. W 2015 i 2017 roku gościł w Kętach, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Religijnej PSALLITE DEO.

Nagrodę objął patronatem honorowym Biskup Bielsko-Żywiecki Roman Pindel i Burmistrz Miasta Kęty Krzysztof Jan Klęczar.

Zapraszamy serdecznie Parafialne Zespoły Charytatywne wraz ze swoimi Duszpasterzami, Szkolne Koła Caritas a także osoby, którym bliska jest działalność charytatywna.

2019-10-25T13:17:25+02:00
Przejdź do góry