Respiratory, termometry bezdotykowe oraz środki ochrony osobistej – tego najbardziej brakuje dziś medykom walczącym z epidemią koronawirusa. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom – środki zebrane od firm i darczyńców indywidualnych przekazane zostaną najbardziej potrzebującym szpitalom.

Budżet projektu wstępnie oszacowano na 12 mln zł. Ta akcja musi się udać – także dzięki Waszym wpłatom!

Co możesz zrobić?
👉 kliknij w ten link i przekaż darowiznę za pomocą strony internetowej Caritas Polska https://caritas.pl/formularz/
👉 wpłać dowolną kwotę na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384  lub 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty MEDYK)
👉 wyślij SMS o treści MEDYK na nr 72052 (koszt 2,46 zł)

To druga duża inicjatywa uruchomiona w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce przez Caritas. Kilka dni temu ruszyła kampania #PomocDlaSeniora. – Lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny oraz seniorzy, to dwie grupy, które potrzebują nas teraz najbardziej. Dlatego w ostatnich dniach Caritas uruchomiła dwie ogromne akcje pomocowe #WdzieczniMedykom i #PomocDlaSeniora
– mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Mechanizm akcji skierowanej do szpitali jest prosty: Caritas, w oparciu o własne doświadczenia w organizowaniu akcji pomocowych na skalę ogólnopolską, rozpoznaje potrzeby wybranych szpitali, które leczą pacjentów z koronawirusem lub przygotowują się do tego zadania. Wstępnie wytypowano 12 takich placówek w całym kraju, ale ich spis może się wydłużyć. Na podstawie zgłaszanego przez nie zapotrzebowania powstaje lista najpilniej potrzebnych zakupów. Już wiadomo, że znajdą się na niej m.in. respiratory, pojemniki do transportu próbek, kombinezony ochronne czy przyłbice oraz inne środki ochrony osobistej. To drogie wyposażenie. Dla przykładu, cena respiratora wynosi ponad 100 tys. zł, a jednorazowy, tzw. barierowy fartuch ochronny, stosowany na bloku operacyjnym, kosztuje 100 zł. Przy obecnym zapotrzebowaniu szpitali dokonanie najpotrzebniejszych zakupów oznacza ogromne koszty. Jako pierwsza swoje wsparcie przekazała Fundacja Carrefour, która na akcję #WdzieczniMedykom przeznaczy ponad 1,3 mln zł. – Przekazując za pośrednictwem Caritas środki na walkę z epidemią koronawirusa w Polsce pragniemy zapewnić, że bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas najważniejsze. Dziś liczą się konkretne działania, stąd udział Fundacji Carrefour w akcji.