W Klubach Seniora Caritas „Pod Magnolią” (B.-B. ul. Wyspiańskiego 33) i „Na Obszarach” (B.-B. ul. Karola Krausa 40) w bieżącym roku są realizowane dwa projekty, zapewniające atrakcyjne zajęcia dla Seniorów.

Projekt dofinansowany z budżetu gminy Bielsko-Biała pod nazwą „Dodać życia do lat”, realizowany w ramach zadania publicznego „Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym”obejmuje zorganizowanie następujących zajęć:

1. Spotkania pod nazwą „Klub podróżnika”;
  2. Kurs tańca;
  3. Prace ręczne użytkowe;
  4. Zajęcia pod nazwą florystyka;
  5. Obsługa urządzeń elektronicznych;
  6. Zajęcia pod nazwą :Salon piękności”.

Projekt dofinansowany z rządowego programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych pod nazwą „Czas kwitnących magnolii” obejmuje zorganizowanie następujących zajęć:

1. Spotkania psychoprofilaktyczne;
  2. Zajęcia pod nazwą Moja Mała Ojczyzna;
  3. Zajęcia „Rękodzieło”;
  4. Spotkania z kulturą i sztuką;
  5. Kurs języka angielskiego;
  6. Kurs języka włoskiego;
  7. Kurs komputerowy;
  8. Zajęcia sportowo-rekreacyjne.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów dokładających starań do tego, aby zajęcia były na wysokim poziomie i atrakcyjne dla odbiorców. Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów do naszych Klubów, w których można spędzić czas pożytecznie i ciekawie. Kluby gwarantują dobrą, rodzinną atmosferę.