W tym roku kolejny raz patrol z księdzem wyruszy na ulice Bielska-Białej oraz Powiatu Bielskiego. W dniu 25.07.2020 niecodzienną kontrolę będzie można spotkać między innymi: w Bielsku-Białej w rejonie ul. Górskiej oraz w Wilkowicach przy Urzędzie Gminy.

Akcja „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie do celu” ma już swoją tradycję na polskich drogach. W dniu patrona wszystkich kierowców, ksiądz Tomasz Niedziela z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, wspólnie z policjantami z drogówki będzie apelował o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę.

Patrol z kapłanem to nie pierwsza wspólna inicjatywa policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i bielskiego Caritas. W zeszłym roku w adwencie policjanci apelowali by być widocznym na drodze. Podczas spotkań w kościołach, po Mszach św. adwentowych mundurowi rozdawali przygotowane przez Caritas opaski odblaskowe i przypominali pieszym: „Bądź widoczny na drodze”.

Każdy z uczestników ruchu drogowego może otrzymać symboliczne upominki z wizerunkiem św. Krzysztofa oraz modlitwą:

Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól, Dawco życia, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radość Twej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen.

Fundatorem upominków dla kierowców jest Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz hurtownia Misericordia z Bielska-Białej.