Żywność z Agencji Rezerw Materiałowych trafiła do potrzebujących

Końcem stycznia Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, za pośrednictwem Caritas Polska, otrzymała od Agencji Rezerw Materiałowych produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Są to m.in.: makaron, mąka, cukier, konserwy mięsne i rybne, warzywa konserwowe, gotowe dania, herbata oraz olej.

Otrzymana żywność trafiła do najbardziej potrzebujących osób z naszej diecezji. W rezultacie udało się rozprowadzić prawie 12 ton żywności.

Diecezjalna Caritas dziękuje Żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej za pomoc w dystrybucji artykułów spożywczych. Wsparcie sił WOT jest możliwe na mocy porozumienia o wzajemnej współpracy pomiędzy Dyrektorem Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Ks. Robertem Kurpiosem a Dowódcą 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Tomaszem Białasem, które zostało zatwierdzone we wrześniu ubiegłego roku. Jak podkreśla ks. Dyrektor podpisane porozumienie okazało się nieocenioną pomocą w dobie pandemii i ograniczonych możliwości pozyskiwania wolontariuszy do realizacji zadań statutowych Caritas.

Caritas jako instytucja charytatywna zwalczająca ubóstwo, wspierająca osoby potrzebujące i wykluczone społecznie z terenu Diecezji chętnie podejmuje współpracę z instytucjami, które wykazują wrażliwość na potrzeby bliźnich.

                                 

2021-08-03T13:47:57+02:00
Przejdź do góry