12 grudnia br., w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Rybarzowicach na porannej Mszy św. porannej pojawił się niecodzienny gość rorat.

Pani policjantka mł. asp. mgr Ilona Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej opowiedziała o bezpiecznym poruszaniu się pieszych po drodze. Zwłaszcza w zimie pieszy, żeby być widocznym na drodze powinien zakładać elementy odblaskowe. Pani Aspirant rozdawała dzieciom odblaskowe opaski.

Spotkanie odbyło się w ramach adwentowej akcji Bądź widoczny! Nie tylko w adwencie!

III. edycję akcji związaną z bezpieczeństwem pieszych na drodze: Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie! prowadzą Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Saltus oraz Wydziałami Ruchu Drogowego Policji.

Akcję objęli patronatem honorowym Małopolski i Śląski Komendant Wojewódzki Policji. Patronatem medialnym objęły akcję: Telewizja Polska TVP3 Oddział Katowice, Polskie Radio Katowice, Diecezjalne Radio Anioł Beskidów, redakcja Bielsko-Żywieckiego Gościa Niedzielnego oraz Radio Bielsko.

Akcja ma na celu propagowanie noszenia odblasków przez pieszych. Skierowana jest szczególnie do osób dorosłych i do seniorów. Osoby te poruszając się w okresie jesienno-zimowym po zmroku, często nie używają elementów odblaskowych na ubraniach. Pieszy bez odblasków jest znacznej słabiej widoczny przez kierowców i często staje się ofiarą potrącenia. W trzeciej edycji akcji w 2017 roku do rozdania jest 7 tys. odblasków.