Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do wręczanej po raz czwarty w historii Diecezji, nagrody „Dzban Św. Jana Kantego”.

Spośród nominowanych osób i instytucji członkowie Kapituły Nagrody wybiorą laureatów, którzy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbędzie się w rodzinnym mieście Patrona nagrody – Kętach.

Caritas pragnie docenić i promować osoby oraz instytucje związane z działalnością charytatywną na rzecz osób chorych, głodnych, wykluczonych i przybyszów. Nominacje zgłaszane są w trzech kategoriach: darczyńca, współpraca z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz świadectwo (kategoria dla pracowników i wolontariuszy Caritas).
Nagroda – gliniana figurka –  wykonana została przez niedowidzącą Urszulę Kuś ze Skoczowa. Nawiązuje ona do legendy o rozbitym dzbanie, który został sklejony dzięki modlitwie św. Jan Kantego. Przedstawia zmartwioną dziewczynkę czekającą na pomoc.
Kandydatury należy zgłaszać na formularzu, który trzeba złożyć osobiście lub przesłać pocztą na adres biura Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, tj. ul. Stefana Okrzei 2, 43-300 Bielsko-Biała. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 19 października 2018 r.