W każdą środę spotykają się na wspólnej modlitwie i rozważaniu Pisma Świętego w Jubileuszowym Centrum Caritas w Lipniku. Zaś w każdą pierwszą środę miesiąca, zapraszają do lipnickiego centrum Caritas na Mszę świętą wszystkich zainteresowanych swoją działalnością. W spotkaniach uczestniczy ks. Zbigniew Powada, który odprawia Msze św. dla „Akademików”. W miarę możliwości czasowych Mszę św. koncelebruje również gospodarz Ośrodka Caritas w Lipniku ks. Robert Kurpios. Kim są?

Są grupą przyjaciół. Różnych zawodów, różnych powołań, różnych wrażliwości. Są lekarze, pracownicy Caritas, żołnierze, nauczyciele, którzy przyznają, że chcą promować bakcyle, sylwetki ludzi i wartości „Nie z tej ziemi”. Nazwali się więc „Akademią nie z tej ziemi”. – Obserwując życie znajomych, przyjaciół i swoje własne, zwróciło naszą uwagę, jak wiele czasu i energii przecieka nam przez palce i jest pochłanianych przez rzeczy bezwartościowe –  zauważają. – Postanowiliśmy spróbować stworzyć coś w rodzaju forum sylwetek, pasji i wartości. Jesteśmy katolikami, dlatego wśród wybitnych sylwetek ludzi, których przedstawimy znajdą się też święci Kościoła.

W tytule ostatniego spotkania akademii, które odbyło się w 17 marca w „Galerii Wzgórze” F. Kukioły w Bielsku-Białej: „Opowieść o prawdziwym żołnierzu”, krył się właśnie jeden z nich – św. Rafał Kalinowski. Opowiedział o nim prof. Krzysztof Ożóg, członek Polskiej Akademii Umiejętności. O tym co działo się podczas tego spotkania można przeczytać w artykule Urszuli Rogólskiej na łamach Bielsko-Żywieckiego Gościa Niedzielnego.

Jeśli chcesz dołączyć do „kosmitów”, jak sami o sobie mówią, wejdź na stronę „Akademii nie z tej ziemi”.