Komunikat dla Parafialnych i Szkolnych Zespołów Caritas.


W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Ogólnopolska Zbiórka żywności „Tak. Pomagam!” planowana na 20-21 marca 2020 roku nie odbędzie się i zostanie zorganizowana w innym dogodnym terminie. Materiały Informacyjne przygotowane na zbiórkę 20-21marca 2020 r. będą wykorzystane podczas organizacji następnej zbiórki żywności „Tak. Pomagam!

TREŚĆ PEŁNEGO KOMUNIKATU CARITAS POLSKA

Szanowni Księża Dyrektorzy, Koordynatorzy Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam!”

Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że Ogólnopolska Zbiórka żywności „Tak. Pomagam!” planowana na 20-21 marca 2020 roku nie odbędzie się i zostanie zorganizowana w innym dogodnym terminie. Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniem Caritas Diecezjalnych, sieci handlowych i administracji publicznej.

Materiały Informacyjne przygotowane na zbiórkę 20-21marca 2020 r. będą wykorzystane podczas organizacji następnej zbiórki żywności „Tak. Pomagam!”. Caritas Polska poinformuje o powyższej decyzji sieci handlowe: Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Auchan/B1, Lewiatan, Polomarket, Mila oraz Tesco. Caritas Diecezjalne w swoim zakresie proszone są o przekazanie tej decyzji pozostałym partnerom zbiórki jak również Parafialnym i Szkolnym zespołom Caritas

Z poważaniem i pozdrowieniami,

Koordynator XVIII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak, Pomagam!”

Bartłomiej Kulisz