Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej zachęca do zbiórki funduszy na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 29 grudnia, o godzinie 12:19 czasu lokalnego. Epicentrum miało miejsce ok. 10 km pod ziemią w środkowej części kraju, w pobliżu miasta Petrinja w powiecie Sisacko-Moslavackim. Według amerykańskich służb geologicznych wtorkowe trzęsienie ziemi było największym, jakie miało miejsce w Chorwacji od czasu wprowadzenia nowoczesnej aparatury sejsmicznej.

Najbardziej poszkodowani są mieszkańcy miast Petrinja, Sisak i Glina oraz okolicznych wiosek. Szkody odnotowano również w powiatach Karlovackim i Zagrzebackim. Kataklizm spowodował śmierć co najmniej siedmiu osób.

Jak można pomóc?

Akcję Caritas Polska na rzecz wsparcia ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji można wesprzeć:

• przekazując darowiznę na stronie caritas.pl
  • wysyłając SMS o treści CHORWACJA na numer 72052 (koszt 2,46 zł)
  • wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty CHORWACJA)

foto:PAP