Koniec sierpnia to dla wszystkich dzieci czas oczekiwania na rozpoczynający się rok szkolny, czas przygotowywania plecaków, szykowania książek, zeszytów i piórników. Niestety nie każde dziecko może cieszyć się zbliżającą się szkołą, gdyż brak mu podstawowego wyposażenia jakim jest plecak. Wtedy z pomocą przychodzi Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

W ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” Caritas przekazała jak dotąd 75 plecaków osobom indywidualnym z terenu diecezji. Część plecaków trafiła do rodzin romskich z osiedla socjalnego w Żywcu.

Ponadto na rzecz dzieci podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zostało przekazanych ponad 50 tornistrów z pełnym wyposażeniem w postaci wyprawki szkolnej. Dyrektor Caritas ks. Robert Kurpios przekazał plecaki na ręce Prezesa bielskiego koła Pana Piotra Ryszki, który nie krył wzruszenia z tego faktu.

„Nie ulega wątpliwości, że jak zwykle jesteśmy za pomoc bardzo wdzięczni. Diecezjalna Caritas to jedna z głównych instytucji, która nas cały czas wspiera i już teraz widzę w oczach dzieci tę radość, że z takimi pięknymi tornistrami będą mogły iść do szkoły” – podkreślił Pan Prezes, dodając że Towarzystwo jest niejako listonoszem dobra, które niesie ze sobą Caritas. „Wy ofiarowujecie, a my przyjmujemy i przekazujemy to dobro dalej.”

Mamy nadzieję, że otrzymane tornistry i wyprawki szkolne ułatwią dzieciom lepszy start w nowy rok szkolny i będą wsparciem w podejmowaniu nowych wyzwań edukacyjnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli Tornister Pełen Uśmiechów.